KARTA WIN

Karta win

Restauracja "TIVOLI" prowadzi tradycyjną kuchnię polską. Potrawy przygotowywane są w sposób domowy na podstawie sprawdzonych receptur. Goście, którzy byli u nas 20 lub 30 lat temu twierdzą, że zapamiętany przez nich smak potraw nie zmienił się. Oferujemy szeroką gamę zimnych zakąsek, zup, dań obiadowych i deserów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.


WINA BIAŁE


WINO DOMOWE White Verdejo - wino białe wytrawne/dry - HISZPANIA, Almansa VR
Aromat łagodny, pełen jasnych owoców, z nutą lekkiej egzotyki. W ustach bardzo subtelne, z dobrym ciałem, bez nadmiernej kwasowości. Polecamy do sałatek, gotowanych warzyw, dań z drobiu, ryb, jako aperitif.
150ml - 8 zł
500ml - 25 zł
2015 ARCOSESTO Orvieto Classico Superiore Cantina Altarocca VINO BIOLOGICO - wino białe wytrawne/dry - WŁOCHY, Umbria, DOC
Pierwszy nos świeży, dostojny. Kandyzowany pomarańcz otoczony karmelowym kremem, subtelnie owocowe. Polecamy do panierowanego kotleta schabowego, gotowanego białego mięsa, galaretki drobiowej, pierogów z kapustą i grzybami.
750ml - 75 zł
2016 FIANO Postapiana Cantine Paradiso - wino białe wytrawne/dry - WŁOCHY, Apulia, IGP
Aromat kwiatowo-owocowy, delikatny. Dobra harmonia pomiędzy kwasowością i owocową słodyczą. Wino łagodne i świeże z charakteru. Polecamy do łososia, sałatek z drobiem, sałatek warzywnych, oliwek, miękkich serów, jako aperitif.
750ml - 75 zł
2014 SOLE Barrique Chardonnay/Regala Recas - wino białe wytrawne/dry - RUMUNIA, Banat, DOC
Dojrzałe jasne owoce z delikatną nutą karmelu i wanilii. W ustach subtelne, pełne, z aksamitną materią. W finale przyjemna cedrowa owocowość. Polecamy do pstrąga, mintaja w sosie śmietanowym, sałatek, pieczonego i grillowanego drobiu, schabu, jako aperitif.
750ml - 60 zł
2015 TAMAIOASA ROMANEASCA recas - wino białe półwytrawne/medium dry - RUMUNIA, Banat IG
Bukiet aromatyczny łagodny i owocowy. Uwodzicielski zapach winogron i zielonej herbatki. W ustach subtelnie owocowe, gładkie, z dobrą świeżością. Polecamy do dań serwowanych na ostro, ciast i deserów, jako aperitif.
750ml - 45 zł
2016 MORIO MUSKAT Winzer eG Unsgtein - wino białe półsłodkie/semi sweet - NIEMCY, Palatynat QbA.
Aromat kwiatowo-owocowy, delikatny. Dobra harmonia pomiędzy kwasowością i owocową słodyczą. Wino łagodne i świeże z charakteru. Polecamy do lodów, jabłecznika na ciepło z bitą śmietaną, jako aperitif.
1000ml - 50 zł

WINA CZERWONE


WINO DOMOWE Vinho Tinto - wino czerwone wytrawne/dry - HISZPANIA, Almansa, VR
Aromat wyraźny, subtelny. Odczuwalnych wiele ciemnych owoców, zwłaszcza leśnych. Smak pełny, mocno owocowy. Polecamy do pieczonej piersi z kurczaka, twardych serów, bitki wieprzowej w sosie węgierskim.
150ml - 8 zł
500ml - 25 zł
2010 MERLOT Cantina Altarocca - wino czerwone wytrawne/dry - WŁOCHY, Umbria, IGP
Aromat ciemnych owoców połączony z dymną nutą. W ustach jeżyny, czekolada i suszona śliwka. Wino pełne wigoru, ale w ustach krągłe, bez kantów, z dobrym ciałem. Polecamy do serów, pieczonej lub grillowanej wieprzowiny, wołowiny, dziczyzny, jako aperitif.
750ml - 60 zł
2015 PRIMITIVO Postapiana Cantina Paradiso - wino czerwone wytrawne/dry - WŁOCHY, Apulia, IGP
Aromat intensywny. Dominują ciemne owoce w tle z nutą czekoladowo-kawową. Wino gładkie, bez kantów, dobrej budowy. Polecamy do serów, pieczonej lub grillowanej wieprzowiny wołowiny po burgundzku, befsztyka z polędwicy wołowej, jako aperitif.
750ml - 75 zł
2015 SOLE Barrique Syrah/Neagra Recas - wino czerwone wytrawne/dry - RUMUNIA, Banat, DOC
Aromat wyraźny, dostojny. W ustach wyczuwalna jeżyna, jagoda i czarna porzeczka. Pełne, bez kantów. W finale miękkie, owocowe, przepełnione nutą słodkiego cedru. Polecamy do wszelkich grillowanych i smażonych mięs, dziczyzny, dojrzałych serów, jako aperitif.
750ml - 60 zł
2015 DORNFELDER Halbtrocken Winzer eG Ungstein - wino czerwone półwytrawne/medium-dry - NIEMCY, Palatynat, QbA
Aromat wyraźny, intensywny. Dominują ciemne owoce z lekko korzenną nutą. W ustach przyjemna owocowa słodycz. Ciało średniej budowy, wino łagodne w odbiorze. Polecamy do naleśników z serem na słodko, lodów, jako aperitif.
750ml - 50 zł
2015 DACIA Reserve Late Harvest Recas - wino czerwone naturalnie słodkie/sweet - RU,UNIA, Banat, IG
Aromat mocno owocowy. W ustach dojrzała malina i owoce leśne. Owocowa słodycz jest pełna, świeża i jakby kremowa. Wino z późnego zbioru, idealnie wygładzona tanina. Polecamy do serów pleśniowych, ciast i deserów, jako aperitif
750ml - 50 zł

2015

Call Now Button